Online Tasarım Atölyesi

Online Tasarım Atölyesi
Online Tasarım Atölyesi 1 (Gerçekleştirildi) ile eve alarm kuruyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu workshop etkinliği ile basit hareket sensörleri yardımıyla güvenlik sistemi kuruyoruz.
Online Tasarım Atölyesi 2 (Gerçekleştirilecek) ile akıllı saksı projesi yapıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu workshop etkinliği ile basit toprak nem sensörü yardımıyla saksımızı akıllı hale getiriyoruz.
Etkinlik – 1 için Pinoo Hareket Sensörü, Pinoo Buzzer, Pinoo Kart ve bağlantı kabloları yeterli olacaktır. Ayrıca bu araçlara sahip olmayan ve etkinliğe katılmak isteyenlerde izleyici olarak yer alabilirler. Buna ek olarak yine bu araçları satın almak isterseniz sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.
Etkinlik – 2 için Pinoo Toprak Nem Sensörü, Pinoo Kırmızı ve Yeşil Led, Pinoo Kart ve bağlantı kabloları yeterli olacaktır. Ayrıca bu araçlara sahip olmayan ve etkinliğe katılmak isteyenlerde izleyici olarak yer alabilirler. Buna ek olarak yine bu araçları satın almak isterseniz sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.

Canlı- Online Tasarım Atölyesi

Zoom konferans uygulaması ile canlı olarak gerçekleştirilecektir. Etkinlik 40 dk. olarak planlanmaktadır. Etkinliğe katılım için kayıt zorunludur. 10 Kişilik bir katılımcı kontenjanı olacaktır. Aşağıdaki formu doldurup yerinizi ayırtabilirsiniz.

Ücretsiz Uygulama

Güvenlik Devresi Workshop etkinliği ücretsiz olarak gerçekleşecektir. Katılımcılardan bu eğitime katılmaları için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Eğitimin Kazanımları

Bu etkinlik sonunda bir pır sensörün kullanımını ve diğer araçlarla etkileşimini öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca buzzer kontrolü, hareket sensörü kontrolü, led kontrolü, toprak nem sensörü ve kodlaması gibi pratikleri edinebileceksiniz.

    UZEM – Sewolab Uzaktan Eğitim
    Evet Google da bu kavram çökmüş durumda “uzem” 🙂 Yani ülkede ne kadar üniversite ve ya dengi eğitim kurumu varsa önüne arkasına UZEM yazan aramışta aramış… Aslında sadece ülkemize dönük değil dışa dönük olaraktan düşünmek gerekirse gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz. Bu yüzden yakından eğitim alamıyorsak uzaktan eğitimi değerlendirmeliyiz. Bu arada ücretli ve ya ücretsiz bunların hepsi bireyseldir ve farklılıklar gösterebilir. Yani farklılık göstermeyen tek şey zamanın herkes için işliyor olması ve çocuklarımızın gelişimlerinin de bekleme moduna alınamamasıdır. Bu yüzden bizde SEWOLAB UZEM olarak okul öncesi çocuklarımıza robotik kodlama eğitimleri veriyoruz. Bununla birlikte eğitimci arkadaşlarımıza da alana yönelik eğitimler düzenliyoruz.
    Okul Öncesi Robotik Kodlama
    Okul öncesi kodlama aktif olarak 3-6 yaş grubu çocuklara veriliyor. Hayatları boyunca teknoloji ile iç içe olacak yeni bir kuşakla karşı karşıyayız.  Aynı şekilde bu hem avantaj hem de dezavantaj oluyor. Bu yüzden durumu çocukların yararına dönüştürmek gerekir. Aksi takdirde ellerinde telefon ve tablet ile sadece oyun oynayan bir çocuk profili oluşur. Bizim buradaki ana fonksiyonumuz çocuklara hem oyun şansı vermek hem de bu eğilimlerini disipline etmektir. Aslında çocuk yine oyun oynama etkinliğini gerçekleştirmiş ve yine teknolojiye maruz kalmış olacaktır. Sadece şöyle bir fark oluşuyor, oynarken ve eğlenirken öğreniyorlar. Sorgulama yeteneği gelişiyor ve daha algoritmik yaklaşıyor. Hatta bir problemi nasıl çözeceği kavramı ortaya çıkıyor. Beklenti yükseltiliyor peki başka hangi yollarla yapılabilirdi, soruları ile çocuk üretime dahil ediliyor.
    Whatsapp Destek Hattı