Veri Analizi Uygulama ve Araçlar

Veri Analizi

Veri Analizi Neden Önemlidir

Başarılı bir oluşum için doğru Veri Analizi Uygulama ve Araçları can alıcı bir öneme sahiptir. Verilerin doğru bir şekilde analiz edilmesi ve işlenmesi müşterilerin isteklerini ortaya koyar. Firma bu analizler ışığında bir strateji geliştirebilir ve geçmişte yapmış olduğu başarısız girişimlerin tekrarından sakınırlar.

Yeni Verilere Ulaşın

Bu çalışmalarla yararlı bilgiler keşfedilmeli, yararsız olanlar temizlenmeli ve bundan sonraki süreçte nelerin yapılıp nelerin yapılmayacağına karar verilmelidir. Bu bir dönüşüm sürecidir. Her türlü iş kolunda kesinlikle yapılmalıdır. Bu dev bir marka için gerekli olduğu gibi, internette yayın yapan küçük bir blog için bile önemli bir işlemdir. Söz konusu hizmetler için destek almak isterseniz iletişim kurabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Veri Analizi

Google Analytics en yaygın kullanılan gerçek zamanlı veri araçlarından biridir. İnternet sitesi olan kurum/kuruluş hatta bireysel sitelerin bile google analytics’e yolu düşmektedir. Sitenize eklediğiniz basit kanca ile Google üzerinden bir sürü canlı veriye erişebilirsiniz. Ziyaretçileriniz kimler, hangi kaynaklardan geliyorlar ve ne kadar süre geçiriyorlar. Tüm bu veriler ve fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.
  • Derinlemesine site analizi ve tarama fonksiyonları.
  • Pazarlama, Strateji ve İçerik Üretimi için benzersiz öneri ve kaynaklar.
  • Ayrıntılı raporlama araçları.
  • Müşteri hizmetler desteği.
  • Forum ve tartışma platformları desteği

Clicky ile Veri Analizi

Google Analytics vari bir analiz aracıdır. Benzer fonksiyonlara sahiptirler. Detaylı bir panel ve veri görüntüleme araçlarına sahip olursunuz. Size sağlanan bu veriler doğrultusunda trafik kaynaklarınızı anlayabilir ve pazarlama stratejilerinize yön verebilirsiniz. Ayrıca sunulan ısı haritaları ile de kullanıcıların sitenizdeki eğilimlerini anlayabilirsiniz. Çok fazla detay arayanlar için oldukça kullanışlı bir veri analizi aracıdır. Tamamen canlı veriler. Ürün pazarlamak, e-ticaret satış stratejileri oluşturmak için muazzam bir araçtır.

Yukarıda bahsettiğimiz iki örnek dışında oldukça fazla ücretli ve ya ücretsiz kaynağa ulaşabilirsiniz. Hepsinin ortak noktası sizlere sağlıklı temiz kullanılabilir rasyonel sonuçlar çıkarmaktır. Hatta bazıları sizlere müşterilerinizle sohbet etme, bildirimde bulunma ve görüşlerini alma gibi ek özellikler bile sunmaktadır. Bunların yanı sıra farklı yetkilendirmeler ve görevlendirmelerle iş yükünü paylaştırmanızı ya da servislerle, API lerle farklı araçlara aktarmanızı sağlayabiliyorlar. Yine bu araçlar içerisinde kullanıcı eğilimleri ve deneyimlerine ulaşabilir, trend olan arama kelimelerine ulaşabilirsiniz.

Veri Analizi ve Orantılı Büyüme

Teknolojinin sürekli geliştiği bilginin paraya dönüştüğü bu yüz yılda artık petrol bir gerilerde kaldı. Toplanan bu ham veriler ayıklanması ve işlenmesi sonucunda işinize yarar katma değer sağlayan sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Günümüzde işletmeler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Şirketler hamle yapmadan önce bir çok veriyi inceler ve çıkan sonuçlara göre adım atmaya özen gösterirler. Bu da büyüme girişimlerinde, kritik kararlarında ciddi bir yere sahiptir. Hatta şu sıralar adını çokça duymaya başladığımız big data (büyük veri) daha da önemli bir yere sahip olmaya başlamıştır. Sizde dijital oluşumlarınızda bu verilerden yararlanmaya çalışın. Farkını ve faydasını göreceksiniz.

 

Whatsapp Destek Hattı