Corona Virüsü Algoritması

Corona Virüsü Algoritması - Görsel
Corona Virüsü Algoritması ile günlük temizlik işlevlerimizi yerine getirerek basit korunma yöntemleri geliştirebiliriz. Öncelikle önlem almaya çalıştığımız Corona virüsü yani güncellenen ve yenilenen adıyla COVID-19 kod adlı virüs nedir önce ona bakalım.

Covid-19 Nedir

Corona Virüsünün insan ve kuşlarda hastalıklara neden olan virüsler olarak tanımlanmaktadır. Solunum yolu enfeksiyonlarına neden olur ve
insanlarda ölümle sonuçlanabilir. Corona virüsünün daha çok bahar aylarında ortaya çıktığı rivayet edilmektedir. Buraya kadar olan bilgiler bizimde internetten takip ettiğimiz kadarıyla olaya tıbbi açıdan yaklaşılmış versiyonuydu.
Olayın bir de komple teorileri kısmı var. Bu bir hastalık ya da salgın değil tamamen bir biyolojik silah deneyimiydi. Aksilikler oldu, hata yapıldı ve virüs laboratuvar dışına çıkarıldı ve daha sonra da kontrol altına alınamadı. Bu konuda ciddi söylemlerde bulunan ünlü İsrail istihbarat servisi MOSSAD bu yönde bir bilgi paylaşımında bulunmuştu.
Corona Virüsü sadece Çin’le sınırlı kalmadı. Çok hızlı bir şekilde dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. Daha önce sinemalarda izlemeye alışık olduğumuz sahneler artık gerçek hayatın içerisindeydi. Takip ettiyseniz insanlar sokaklarda patır patır düşüp ölüyor, zombi tarzında görüntüler oluşuyor.

Corona Virüsü Algoritması  ve Ticarete Etkisi

Corona Virüsü Ticareti de olumsuz etkiledi. Bu olumsuzluğun zararını en çok Çin üstlenmiştir. Çin’de üretim yaptıran firmalarda dolaylı olarak büyük zarara uğradılar. Türkiye bu konuda bir alternatif tedarikçi konumuna geçti. Uzun zaman önce tekstilde kaybettiğimiz parlak günler Corona Virüsü ile tekrar gelmiş oldu. Muhtemelen de aşı bulunana kadar sürecektir ya da Türkiye’de salgından ciddi şekilde etkilenen kadar… (İnşallah ülkemizde böyle bir durum oluşmaz) Yurt içindeki ticari olumsuzlukları zaten tahmin ediyorsunuzdur. Artan maske fiyatları, temizlik ürünlerine gelen fırsatçılık zamları vs. Bunlarda Corona Virüsünün ticari etkileriydi.

Rakamlarla Corona Virüsü

4000’den fazla ölüm (11.03.2020),
113 binden fazla kişiye bulaşmış,
100’den fazla ülkeye taşınmış,
60 milyon kişi İtalya’da karantina altında,
Corona Virüsünden Korunma Yolları
Burada bizim paylaştığımız sadece çocuklarımızın gündelik hayatta yapması gerekenleri trend bir konu ile bağlayarak yeniden sunmaktır. Yoksa televizyonda gördüğünüz, internette karşılaştığınız Corona Virüsüne çözüm bulundu, yaşasın, evet bununla Corona Virüsünden anında kurtuluyorsunuz gibi bir şey değil. Rutin yapılması gereken şeyler. Bu yüzden çocuklarımıza farklı etkinliklerle, uygulamalarla nasıl temiz ve steril olabileceklerini öğretelim. Günün sonunda olacak yine olacaktır. Bizim amacımız hasarı en aza indirmek ya da en iyi seviyede atlatmak.
Sizde bu ve benzeri çalışmalarla çocukların toplu olarak bulunduğu alanlarda farkındalık oluşturabilirsiniz. Ayrıca onları suya sabuna sık sık dokundurabilirsiniz. Hatta fırsat bulabiliyorsanız sevdikleri farklı karakterleri de devreye sokabilirsiniz. Böylelikle tasarımlarınızı canlandırabilirsiniz. Umarız bu sıkıntılı durumu tüm dünya olarak kısa sürede atlatırız. Yoksa üzücü haberleri izlemeye devam edeceğiz.

 

ÜCRETSİZ İÇERİK
Okul Öncesi Kodlama

Okul öncesi kodlama aktif olarak 3-6 yaş grubu çocuklara veriliyor. Hayatları boyunca teknoloji ile iç içe olacak yeni bir kuşakla karşı karşıyayız.  Aynı şekilde bu hem avantaj hem de dezavantaj oluyor. Bu yüzden durumu çocukların yararına dönüştürmek gerekir. Aksi takdirde ellerinde telefon ve tablet ile sadece oyun oynayan bir çocuk profili oluşur. Bizim buradaki ana fonksiyonumuz çocuklara hem oyun şansı vermek hem de bu eğilimlerini disipline etmektir. Aslında çocuk yine oyun oynama etkinliğini gerçekleştirmiş ve yine teknolojiye maruz kalmış olacaktır. Sadece şöyle bir fark oluşuyor, oynarken ve eğlenirken öğreniyorlar. Sorgulama yeteneği gelişiyor ve daha algoritmik yaklaşıyor. Hatta bir problemi nasıl çözeceği kavramı ortaya çıkıyor. Beklenti yükseltiliyor peki başka hangi yollarla yapılabilirdi, soruları ile çocuk üretime dahil ediliyor.

Whatsapp Destek Hattı