Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi yayınladığınız içeriği oluşturarak, yayınlayarak ve analiz ederek Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki çevrim içi varlığınızı yönetme işlemidir. Ayrıca, sosyal medya yönetimi sosyal medya kullanıcılarıyla etkileşim kurmayı ve etkileşime girmeyi içerir.
Sosyal medya yönetiminizi denetlemek için araçlar, hizmetler ve sosyal medya yöneticilerini kullanabilirsiniz. Sosyal medya danışmanı, şirket içi çalışan veya ekip üyesi olarak çalışan bir sosyal medya yöneticisi, sosyal medya pazarlama, reklamcılık ve yönetim konularında yetenekli herhangi birisi de bu işleri yapabilir. Uzman Sosyal Medya yöneticileri takip veya sosyal medya gelirinizi artırmak gibi sosyal medya hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurlar.
Yıllık araştırmamız, pazarlamacıların büyük çoğunluğunun bu tip bir pazarlama modeli kullandığını göstermektedir. Aslında, P&G, Microsoft, Cisco Systems ve John Deere dahil olmak üzere dünyanın önde gelen birçok kuruluşu tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca küçük işletmeler ve dünyanın dört bir yanındaki tek kişilik mağazalar tarafından geliştirildi ve yürütüldü.
Kullanacağınız bu strateji kârlılığınız ve müşterileriniz için iyi bir yöntemdir. Özellikle, bu yöntemi kullanan işletmeler için üç temel neden ve fayda vardır:
Bunlar: 
Artan satışlar,
Tasarruf,
Daha sadık müşteriler,
Harika içerik olmadan pazarlama neredeyse imkansız. Hangi tür pazarlama taktiklerini kullanırsanız kullanın, söz konusu bu çalışmalar ayrı bir şey değil, sürecinizin bir parçası olmalıdır. Kaliteli içerik, tüm pazarlama biçimlerinin bir parçasıdır:

Sosyal Medya Pazarlaması

Çevrim içi bu stratejiler sosyal medya stratejinizden önce gelir.
SEO: Arama motorları kaliteli ve tutarlı içerik yayınlayan işletmeleri ödüllendirir.
Halkla İlişkiler: Başarılı Halkla İlişkiler stratejileri okuyucuların işlerini değil, önem verdiği konuları ele alır.
PPC: PPC’nin çalışması için arkasında harika içeriklere ihtiyacınız var.
Gelen pazarlama: İçerik, gelen trafiği ve olası satışları artırmanın anahtarıdır.
İçerik stratejisi: İçerik stratejisi, çoğu dijital satış stratejisinin de bir parçasıdır.

İçerik Candır

Bugüne kadar sadece internet sitesi sahibi olmanız beklenirdi. Ancak değişen zaman gelişen kullanıcı deneyimi ve geldiğimiz nokta bambaşka bir yer olmuştur. Tüketiciler sitenizle birlikte içeriklere de bakar olmuşlardır. Hatta kullanılan videolar, görseller, içerikler hepsi size soru olarak yöneltilebilir. Müşteri kitleniz eski müşteriler gibi değil. Z kuşağı, dijital yerliler artık ne sayarsanız. Kesin olan bir şey var oda beklentinin yükselmiş olmasıdır. Artan bu beklenti ve talebi karşılamak içinde sürekli yeni ve orijinal kalmanız gerekmektedir.

 

İçerik Kalitesi ve Pazarlamaya Etkisi

Bu aracı ne kadar iyi kullanırsanız dönüşü de o kadar iyi olacaktır. Tüketiciler artık ürünü almadan önce çok hızlı bir şekilde her yönüyle araştırabilmekte ve karar vermelerinde ciddi etkileri olmaktadır. Siz ürünü ne kadar kaliteli bir içerikle vitrine korsanız alıcılarda o kadar etkilenecektir. Ancak siz bunun yerine basma kalıp bilgilere yer verir ve hatta sınırları zorlar hazır bir içeriği alır kendi ürününüze eklerseniz aynı etkiyi bekleyemezsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat

Sosyal Medya Yönetimi isteklerinize göre ve hizmet sağlayıcıya göre oldukça fazla değişkenlik göstermektedir. Ancak bir çok ajans günümüzde oldukça yüksek ücretler talep edebilmektedirler. Üstelik artan maliyetlere rağmen alacağınız hizmetin içerikleri de azalmaktadır. Sizde uygun ücretlerle sosyal medya yönetimi hizmeti satın almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Kaliteli hizmet ve dolu dolu içerik yönetimiyle markanızın dijital varlığını sosyal mecralarda arttırın rakiplerinizin önüne geçin.

İyi Bir Sosyal Medya Yönetimi

İşletmenizin sosyal medyada hak ettiği yere gelmesini istiyorsanız iyi bir sosyal medya yönetimi şart. Bunun için hangi sektördesiniz ve hangi kitleye hitap ediyorsunuz bunları iyi analiz etmek gerekir. Aksi takdirde sırf tiktok’ta olmak içim olmak sadece efor kaybettirecektir. Ya da ek bir reklam maliyeti oluşturacaktır. Asıl hedef kitle Instagram üzerindeyken Twitter’da siyaset yapmak işletmeye getiri sağlamayabilir. Bu yüzden şirketin kaynaklarını doğru platformlara kanalize etmek ve yatırım getirisine dönüştürmek gerekir. Sırf post paylaşmak için yapılan bir paylaşım amaca hizmet etmeyen bir bir içerik olarak kalacaktır. Sizde bu işten para kazanmak istiyorsanız sosyal medya hesabınızın yönetimini bize bırakın.
Whatsapp Destek Hattı