Robotik Tasarım ve Kodlama Atölye Çalışmaları

Sewolab Yaz Okulu Robotik Kodlama

Doğuş Koleji Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları ile Yaz Okulu Robotik Kodlama eğitimlerine başlıyoruz. Hafta sonu cumartesi günleri gerçekleşecek olan eğitimlerimize bekleriz. Açılacak olan kodlama atölyelerine sınırlı sayıda kontenjanla öğrenci kabul edilecektir.

5 – 6 Yaş Grubu – Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

Bu yaş grubunda Algoritma çalışmaları, robot yönlendirme, bilgisayarlı kodlama çalışmaları yapacağız.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

23.07.2021 – 10:00-10:50 – Bilgisayarsız kodlama sayfaları + Robot çalışmaları.

Kodlama Öğrenmenin Faydalarından Bazıları;

 • Algoritmik düşünce sisteminin gelişmesi,
 • Oyun içerikli eğitimle kendi oyunlarının geliştirebilme,
 • Yer ve yön duygularının gelişmesi,
 • Bilgisayar/Tablet/Telefon kullanımında oto kontrol sahibi olma,
 • Teknoloji okur yazarlığının gelişmesi,
 • Problem çözme yeteneklerinin gelişmesi,
 • İnce ve kaba motor becerilerinin gelişmesi,

Scratch Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

İlk okul grubu çocuklarımızla Scratch üzerinde blok tabanlı kodlamayı öğreneceğiz. Bununla birlikte MAKEY MAKEY kart projelerimizi Scratch ile birleştireceğiz. Aslında herkes oyun oynamasını sever. Peki ya oyunları siz yazıyor olsanız? Kendi hayalinizdeki oyunları, kendi kurgularınızı gerçek hayata aktarsanız başkaları oynasa nasıl olurdu? Üreten bir birey olmak için bakış açınızı ve duruşunuzu iyi seçmelisiniz. Hem oynayın hem üretin.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

23.07.2022 11:10-12:10 – Scratch

MineCraft Education Edition Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

lkokul  grubu çocuklarımızla Minecraft Education Edution ile yeni bir dünya ile tanışıyoruz. Bu dünya da söz sahibi sizsiniz. Siz kodluyorsunuz, siz tasarlıyorsunuz her şey hayal gücünüzle sınırlı. Öğrendikçe eğleniyorsunuz ve eğlendikçe programlamadan keyif alıyorsunuz. Bu arada geçtiğimiz yıl Minecraft Yarışmalarında öğrencilerimizle mükemmel işlere imza attık. Belki de sıra sizde. Aslında herkes oyun oynamasını sever. Peki ya oyunları siz yazıyor olsanız? Kendi hayalinizdeki oyunları, kendi kurgularınızı gerçek hayata aktarsanız başkaları oynasa nasıl olurdu? Üreten bir birey olmak için bakış açınızı ve duruşunuzu iyi seçmelisiniz. Hem oynayın hem üretin.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

23.07.2022 12:30-13:30 – MineCraft Education Edition

Micro:bit Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

İlkokul grubu çocuklarımızla Micro:bit ile robotik kodlamaya başlıyoruz. Burada Micro:bit ile birlikte sıralamayı, döngüleri, koşulları robotik bir kartın üzerinde nasıl kullanacaklarını öğrenecekler ve proje geliştireceklerdir.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

23.07.2022 13:50-14:50 – Micro:bit

Arduino Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

İlk ve Orta okul grubu çocuklarımızla Arduino programlamayı öğreneceğiz. Aslında yüz yüze eğitimin en çok lazım olduğu çalışma konusu diyebiliriz. Mesafe sensörleri, ışık sensörleri gibi araçları başarılı bir şekilde kullanabilecekler.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

23.07.2022 15:10-16:50 – Arduino

Neden SEWOLAB?

Söz konusu eğitimler uzun yıllardır eğitim sektöründe yer alan Sevil Coşkun tarafından bizzat verilmektedir. Ayrıca pandemi sürecinde de online eğitimlerle Türkiye’nin bir çok şehrinden öğrenciye eğitimler vermiştir. Katılmış olduğu yarışmalardan en iyi derecelerle ayrılmışlardır. Başarılı bir gelecek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz.

Neden Doğuş Koleji?

Bağlıca’nın gözde okullarından Doğuş Koleji etkinliklerimizin merkezi olacak. Okulum Temiz Sertifikası ile aktif eğitime devam ediyor olması ve gerekli alt yapının hazır olması öncelikli tercih nedenimizdir. Ayrıca merkezi konumda olması aileler içinde hem erişilebilir hem de ulaşılabilir olacaktır. Park sorunu olmayan, bekleme sürecinde kafe ve bistro mekanlarıyla etrafta sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir konumdadır.

Doğuş Koleji Nerede
Doğuş Koleji Nerede

Kontenjan Bilgileri

Açılacak olan her sınıf 5 öğrenci ile sınırlanacaktır. Hem öğrencilerle birebir ilgilendiğimiz hem de pandemi sürecinin pasif olarak devam etmesi nedeniyle kontrolü elden bırakmak istemiyoruz. Çünkü kursumuza katılan her öğrencinin bilgi sahibi olmasını hedefliyoruz. Ayrıca SEWOLAB olarak atölyeye katılan öğrencilerimize katılım belgesi vereceğiz. Kısacası Doğuş Koleji Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları sizi bekliyor.


Kayıt Formu   

  Whatsapp Destek Hattı