Doğuş Koleji Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

Doğuş Koleji Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları
KAYITLAR KAPANMIŞTIR. tEŞEKKÜRLER.

Doğuş Koleji Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları ile yüz yüze Robotik Kodlama eğitimlerine başlıyoruz. Bu arada uzaktan eğitimle de bu zor zamanları birlikte götürdüğümüz durumlar oldu. Ama her zaman olduğu gibi yine en iyisi yaparak yaşayarak öğrenmek. Bu yüzden yeni eğitim dönemi ile birlikte bizde atölye çalışmalarına başlıyoruz.

5 – 6 Yaş Grubu – Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

Bu yaş grubunda bilgisayarsız kodlama çalışmalarına yer vereceğiz. Ayrıca robotlarla birlikte yönergeleri öğreneceğiz.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

01.10.2021 – 10:00-10:40 – Bilgisayarsız kodlama sayfaları + Robot çalışmaları.

Kodlama Öğrenmenin Faydalarından Bazıları;

 • Algoritmik düşünce sisteminin gelişmesi,
 • Oyun içerikli eğitimle kendi oyunlarının geliştirebilme,
 • Yer ve yön duygularının gelişmesi,
 • Bilgisayar/Tablet/Telefon kullanımında oto kontrol sahibi olma,
 • Teknoloji okur yazarlığının gelişmesi,
 • Problem çözme yeteneklerinin gelişmesi,
 • İnce ve kaba motor becerilerinin gelişmesi,

1. Sınıf – Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

1.Sınıf yaş grubu çocuklarımızla Codespark ve Code.org üzerinde blok tabanlı kodlamayı öğreneceğiz. Aslında herkes oyun oynamasını sever. Peki ya oyunları siz yazıyor olsanız? Kendi hayalinizdeki oyunları, kendi kurgularınızı gerçek hayata aktarsanız başkaları oynasa nasıl olurdu? Üreten bir birey olmak için bakış açınızı ve duruşunuzu iyi seçmelisiniz. Hem oynayın hem üretin.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

01.10.2021 11:00-11:40 – CodeSpark – Code.Org

2. Sınıf – Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

2.Sınıf yaş grubu çocuklarımızla Scratch üzerinde blok tabanlı kodlamayı öğreneceğiz. Aslında herkes oyun oynamasını sever. Peki ya oyunları siz yazıyor olsanız? Kendi hayalinizdeki oyunları, kendi kurgularınızı gerçek hayata aktarsanız başkaları oynasa nasıl olurdu? Üreten bir birey olmak için bakış açınızı ve duruşunuzu iyi seçmelisiniz. Hem oynayın hem üretin.

Erken yaşta Kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

01.10.2021 12:00-12:50 – Scratch

3. ve 4. Sınıf – Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

3.Sınıf ve 4. Sınıf yaş grubu çocuklarımızla Minecraft Education Edution ile yeni bir dünya ile tanışıyoruz. Bu dünya da söz sahibi sizsiniz. Siz kodluyorsunuz, siz tasarlıyorsunuz her şey hayal gücünüzle sınırlı. Öğrendikçe eğleniyorsunuz ve eğlendikçe programlamadan keyif alıyorsunuz. Bu arada geçtiğimiz yıl Minecraft Yarışmalarında öğrencilerimizle mükemmel işlere imza attık. Belki de sıra sizde. Aslında herkes oyun oynamasını sever. Peki ya oyunları siz yazıyor olsanız? Kendi hayalinizdeki oyunları, kendi kurgularınızı gerçek hayata aktarsanız başkaları oynasa nasıl olurdu? Üreten bir birey olmak için bakış açınızı ve duruşunuzu iyi seçmelisiniz. Hem oynayın hem üretin.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

01.10.2021 13:00-13:50 – Minecraft Education Edition

4. Sınıf – Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları

4.Sınıf yaş grubu çocuklarımızla Arduino programlamayı öğreneceğiz. Aslında yüz yüze eğitimin en çok lazım olduğu çalışma konusu diyebiliriz. Mesafe sensörleri, ışık sensörleri gibi araçları başarılı bir şekilde kullanabilecekler.

Atölye Tarih ve Saat Bilgileri

01.10.2021 14:00-14:50 – Arduino

Neden SEWOLAB?

Söz konusu eğitimler uzun yıllardır eğitim sektöründe yer alan Sevil Coşkun tarafından bizzat verilmektedir. Ayrıca pandemi sürecinde de online eğitimlerle Türkiye’nin bir çok şehrinden öğrenciye eğitimler vermiştir. Katılmış olduğu yarışmalardan en iyi derecelerle ayrılmışlardır. Başarılı bir gelecek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz.

Neden Doğuş Koleji?

Bağlıca’nın gözde okullarından Doğuş Koleji etkinliklerimizin merkezi olacak. Okulum Temiz Sertifikası ile aktif eğitime devam ediyor olması ve gerekli alt yapının hazır olması öncelikli tercih nedenimizdir. Ayrıca merkezi konumda olması aileler içinde hem erişilebilir hem de ulaşılabilir olacaktır. Park sorunu olmayan, bekleme sürecinde kafe ve bistro mekanlarıyla etrafta sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir konumdadır.

Doğuş Koleji Nerede
Doğuş Koleji Nerede

Kontenjan Bilgileri

Açılacak olan her sınıf 5 öğrenci ile sınırlanacaktır. Hem öğrencilerle birebir ilgilendiğimiz hem de pandemi sürecinin pasif olarak devam etmesi nedeniyle kontrolü elden bırakmak istemiyoruz. Çünkü kursumuza katılan her öğrencinin bilgi sahibi olmasını hedefliyoruz. Ayrıca SEWOLAB olarak atölyeye katılan öğrencilerimize katılım belgesi vereceğiz. Kısacası Doğuş Koleji Hafta Sonu Robotik Kodlama Atölye Çalışmaları sizi bekliyor.

Kayıt Formu   

  Whatsapp Destek Hattı