Online Oyun Etkinlikleri – AniBingo

Hayvan Tamamlama Oyunu AniBingo

Hayvan Tamamlama Oyunu (AniBingo)

Oyunun Amacı

Çocuklarımızın okuldan uzak kaldığı bugünlerde onlarla birebir etkileşimde olmak ve birlikte oyun oynamaya kesintisiz devam edebilmek. Canlı konferans şeklinde gerçekleştirilerek öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte sanal bir deneyim yaşamaları sağlanıyor.

Nasıl Oynanır

Oyunumuzun görsellerini sewolab.com üzerinden indirip çıktılarını hazırlıyoruz. Size gönderilen e-posta bilgilerinde yer alan konferans bağlantısı ile sanal oyun alanına bağlanıyorsunuz. Ders moderatörü eşliğinde ekranımızda ki animasyonla birlikte hayvan pullarını rastgele seçiyoruz. Ekranda beliren hayvan pulunu bulup kartımızda yerine yerleştiriyoruz. Yetişkinler için tanıdık gelen tombala oyununu çocuklar için revize edilerek AniBingo ya dönüştü. Eğlenmek ve öğrenmek için bağlantıda kalın.

Oyunun Çıktıları

Bu oyun, çocuklarımızı hem eğlendirecek hem görsel hafızalarını güçlendirecektir. Ayrıca el-göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlayacaktır. Gün içerisinde kısıtlı olarak kullanılması gereken ekran süresini arkadaşları ile birlikte iletişimde kalarak tüketmiş olacaktır.

Online Oyun Etkinlikleri – AniBingo Detaylar

Ders Sahibi: SEWOLAB
Başlama: Pazartesi, 23 Mart 2020 14:00
Süre (dk.): 30
Zaman Bölgesi: Europe/Istanbul

Not: Sayaç sizin yerel zaman diliminize göre gösterilir.

Bu ders artık aktif değildir ve katılım sağlayamazsınız.

Uzaktan Eğitim ile Online Oyun Etkinlikleri – AniBingo

13 Mart 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu  kararla yurt genelinde tüm okullarda eğitime ara verilmiştir. Dünya genelinde büyük bir sağlık sorunu ortaya çıkması ve insan yaşamını tehdit edecek seviyede olduğu için fiziksel etkileşimler en aza indirildi. Bizde bu kapsam da eğitimi çocuklara götürebilmek için bir acil eylem planı hazırladık ve Zoom üzerinden canlı dersler verme kararı aldık.

Uzaktan Eğitim olarak sunacağımız bu dersler ücretsiz olacaktır. Bunu sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapıyoruz. Normal şartlar altında ücretli olarak aldıkları bu derslere Covid-19 salgını ve devletin ön gördüğü kısıtlama süresince ücretsiz olarak alabilecekler. Dersler fiziksel sınıflardan çok farklı olmayacak. Sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecek, hepsinin verimli öğrenmesi amaçlanmaktadır. Başarılı bir şekilde katılım sağlayanlar ve öğrenmelerini gerçekleştirenlere katılım sertifikaları verilecektir.

Online Oyun Etkinlikleri – AniBingo Ders Süreleri

Bilgisayarsız Kodlama Yönerge Takibi ders süreleri dersler Zoom üzerinden ücretsi kaynaklarla gerçekleştirildiği için 40dk. maksimum süre ile Pazartesi ve Perşembe günleri verilmektedir. Ana okulu, okul öncesi çocuklarımız için bu süre yeterli gelmektedir. Daha fazla kalmaları onları alışık olmadıkları bu deneyim karşısında yoracak ve sıkacaktır. İlköğretim seviyesinde verdiğimiz dersler Scratch ve Code.org dersleri ise Microsoft Teams üzerinden verilmektedir. Onlar da bu süre 1 saati aşabilmektedir.

Derse Katılım Koşulları

Derse katılmak için sosyal medya hesaplarımızdan ya da internet sitemiz üzerinden bizimle iletişim geçmeniz gerekiyor. Derse katılacak çocuğunuzun/çocuklarınızın ad soyad bilgileri, velisinin ad soyad ve aktif e-posta hesabının bizimle paylaşılması gerekmektedir. Açılan ve ya açılacak olan sınıfların bilgileri bu e-posta adreslerinden sizlere bildirilmektedir. Derse katılım esnasında velinin çocuğun yanında bulunması zorunludur. Hem çocuğun kontrolü açısından hemde böyle bir deneyimde ona yardımcı olması açısından.

Online Oyun Etkinlikleri – AniBingo Araç Gereçleri

Dersler için internet bağlantısı olan TV, Bilgisayar, Tablet ve ya Akıllı telefon yeterli olacaktır. Bazı etkinlikler için yazıcı gerekebilir. Ancak biz bunu da velilerin kalem ve kağıt yardımıyla basitçe hazırlayabileceği formatta sunuyoruz ki çoğunluk istifade edebilsin. Okul öncesi gruplarda her ne kadar bilgisayar gerekli olmasa da ilk öğretim seviyesinde kodlama çalışmaları için bilgisayar zorunlu olacaktır. Derse katılmadan önce öğrencilerimiz bu araçları sağlayabilmelilerdir.

Canlı Oyun Grupları

Küçük yaş grubu için tasarlamış olduğumuz bu etkinlikte de hem çocuklarımız hem ailelerimiz birlikte katılım sağlayabileceklerdir. Böylelikle hem kaliteli vakit geçirmiş olacaklar, hem yeni deneyimler edinecekler hemde eğleneceklerdir.

Dersler Ücretsizdir

Covid – 19 Salgını süresince öğrenciler için vermiş olduğumuz Uzaktan Eğitim hizmetleri ÜCRETSİZDİR. Daha öncesinde uzaktan eğitim alan ya da okullarında eğitim alan çocuklar içinde bu durum geçerlidir. Bu dersler çocuklarımıza hediyemizdir. Böyle zor bir zamanda bir birimize destek olmalıyız. Özellikle söz konusu olan bizim geleceğimiz ise onlara her şeyin en iyisini sunmalıyız.

İyi dersler.

Whatsapp Destek Hattı